Такмичење  за  најбољу  студентску  идеју покренуто  је  у  оквиру  IF4ТМ  пројекта  којим  координира  Универзитет  у  Крагујевцу,  и  спроводи  се  у  партнерству  са још 17 партнера из 6 земаља, а који финансира Европска  Унија  у  оквиру  Еразмус  плус  програма.  Такмичење  се  реализује  кроз  седам  локалних такмичења у Крагујевцу, Београду, Новом Саду, Нишу, Новом Пазару и Зрењанину и кроз oрганизацију националног финалног такмичења у Привредној комори Србије.

Oрганизатори такмичења  су високошколске  установе,  чланице  пројекта, и то: Универзитет у Крагујевцу, Универзитет у Београду, Универзитет у Новом Саду, Универзитет у Нишу, Државни универзитет у Новом Пазару,  Универзитет  Метрополитан  Београд  и  Висока  техничка  школа  струковних  студија  у  Зрењанину. Суорганизатори Такмичења су три бизнис инкубатора из Крагујевца, Београда и Новог Сада.

Право  учешћа  на  Такмичењу  имају  студенти  основних,  специјалистичких,  мастер  и  докторских  студија Универзитета у Крагујевцу, Универзитета у Београду, Универзитета у Новом Саду, Универзитета у Нишу, Државног  универзитета  у Новом  Пазару,  Универзитета  Метрополитан  Београд  и  Високе  техничке  школе струковних студија у Зрењанину.

Циљеви такмичења су:

•    Промовисање предузетничке културе
•    Подстицање развоја креативности
•    Омогућавање трансфера иновативних идеја у производе или услуге
•    Обезбеђивање неопходног знања и вештина за покретање сопственог бизниса
•    Охрабривање и подршка студентима и истраживачима да сами оснивају своје spin-off и start –up компаније
•    Подстицање тимског духа

Линкови за додатне информације:

Пријавни формулар

Пријављивање идеја и тимова (у саставу од 2 до 4 члана) се врши тако што попуњен пријавни формулар пошаљете администратору такмичења на имејл адресу: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. На исту адресу се можете обратити и за додатне информације или консултације.